Plaża w Rewalu o zachodzie słońca.

Rewal

Wakacje w Rewalu

W tym właśnie miejscu błękitne niebo spotyka się z ogromem tafli wody. Nadmorski Rewal to wakacyjny kurort morski, w którym przeżyjesz niezapomniane momenty. W okresie letnim przyciąga do odwiedzin rzesze odwiedzających i w tym samym momencie pozwala na szczęśliwy relaks. Chwile relaksu umili wypoczynek na przepięknej piaszczystej plaży, która może pochwalić się Niebieską Flagą czyli ogólnoświatowym wyróżnieniem przyznawanym najbardziej czystym, najbezpieczniejszym i najodpowiedniejszym pod względem infrastruktury plażowej kąpieliskom.

Obszerna baza noclegów

W Rewalu odnajdziemy mnóstwo punktów noclegowych. Nie zabraknie tu obiektów, które sprostają nawet najbardziej dużym życzeniom. Rewal ma dużą bazę noclegów, gdzie każdy odszuka coś odpowiedniego dla siebie m.in.: apartamenty, domki, hotele, pensjonaty, pokoje i kwatery, będące otwarte w sezonie, jak i przez cały rok. Zobacz noclegi Rewal.

Moc atrakcji dla każdego

Leniuchowanie na plaży to nie jedyne zajęcie, które czeka na wczasowiczów, zdecydowanych przyjechać na wybrzeże rewalskie. Fascynujących atrakcji znajdziecie tu dużo. Jednym z wyjątkowych miejsc jest deptak, wraz z rzeźbami wielkich wielorybów. To główny obszar zgromadzeń, z którego rozpościera się ładny pejzaż na otwarte wybrzeże rewalskie. Nie braknie także atrakcji dla naszych pociech – miejscowość dysponuje rozmaitymi i bezpiecznymi obszarami do zabawy, i wieloma ogrodami tematycznymi.

Jak można fajnie zająć czas w Rewalu, przy kiepskiej pogodzie?
Pewnie wielu z Was stawia sobie niniejsze pytanie. Gdy aura nie sprzyja leżeniu na piasku (lecz nie leje deszcz), należałoby wykorzystać tenże okres, na odwiedzenie paru ciekawych miejscówek. Park Wieloryba to miejsce cieszące się sporą popularnością pośród urlopowiczów, Latarnia Morska w Niechorzu - wskazany cel odwiedzin, warto wybrać się na wycieczkę Kolejką Wąskotorową. Dla dzieci dodatkowo polecamy Park Linowy Gibon, z różnymi stopniami trudności tras. Trochę na zachód od Rewala, namawiamy do odwiedzenia Nadmorskiego Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Oceanarium w Rewalu, Motylarnia w Niechorzu, Papugarnia w Pobierowie, bądź Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu, są idealną alternatywą, również kiedy z nieba kapie deszcz.
Czy jest możliwe, dojechali pociągiem do Rewala?
Kolejką wąskotorową możesz pojeździć po Rewalu i pobliskich miejscowościach. Pociągiem nie przyjedziesz do Rewala. Pobliskie przystanki są w Gryficach, Trzebiatowie i Kamieniu Pomorskim. Rewal domki letniskowe, tutaj znajdziesz miejsce dla siebie.
Czy jest jezioro blisko miasteczka Rewal?
W gminie Rewal pomiędzy Niechorzem i Pogorzelicą jest jezioro Liwia Łuża - akwen przybrzeżny Morza Bałtyckiego. Cały obszar jeziora oraz jego obrzeża znajdują się pod ścisłą ochroną rezerwatu ornitologicznego. Liczna populacja łabędzi niemych żyje blisko jeziora Liwia Łuża. W akwenie jest zakaz pływania.
Czy będąc możemy zobaczyć latarnię morską w okolicy Rewala?
Blisko Rewala, bo w oddalonym o zaledwie 3,5 km Niechorzu, znajduje się duża latarnia morska. Jest to nieodzowny punkt do odwiedzenia. Latarnia jest udostępniona dla zwiedzających, jednak by podziwiać panoramę na Niechorze, Rewal i okolicę, trzeba przejść 210 stopni prowadzących na jej górę.
© Pokoje gościnne „u Kazi”
Regulamin