Plaża w Niechorzu

Niechorze

Niechorze – nadmorski kurort w gminie Rewal

Niechorze jest niewielką nadmorską miejscowością z województwa zachodniopomorskiego. Mieszka w niej zaledwie tysiąc osób, a w okresie letnim przeżywa ona bardzo duży napływ miłośników letniego wypoczynku. Nikogo to jednak nie dziwi, ponieważ Niechorze oferuje bardzo wiele.

Niechorze oraz miejscowe atrakcje turystyczne.

Jedną z podstawowych atrakcji zapewnianych przez Niechorze jest latarnia morska, z której możesz rozkoszować się cudownym pejzażem na pobliskie tereny. Ciekawym miejscem jest park z makietami latarni z polskiego wybrzeża. Ciekawe są też zagrody, budowle dla rybaków z poprzednich stuleci i dworzec Kolei Wąskotorowej.

Noclegi, jakie możesz znaleźć w okolicy Niechorza.

Niechorze jest częścią składową wybrzeża rewalskiego. To kurort wypoczynkowy z wieloma pensjonatami, hotelami, domkami letniskowymi, kempingami, polami namiotowymi, oraz apartamentami i pokojami. Każdy znajdzie ofertę dla swojej rodziny na stronę https://niechorze.pl/.

Co w Niechorzu mogą znaleźć fani aktywnego wypoczynku?
Niechorze oferuje bardzo wiele interesujących atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku. Liczne trasy do jazdy rowerowej, ścieżki spacerowe czy też dla osób biegających są warte uwagi. Oprócz tego można bawić się na boiskach do siatkówki czy też na licznych kortach tenisowych oraz boiskach udostępnianych przez ośrodki wczasowe. W sąsiedniej miejscowości znajduje się też pole do mini-golfa.
Czy na terenie Niechorza możemy zwiedzać jakieś warte uwagi miejsca?
Niechorze wyróżnia się się architekturą z poprzednich wieków. Poza tym można tutaj zwiedzić Park Miniatur Latarni Morskich. W niedalekim Rewalu można odwiedzić oceanarium z różnorodnymi odmianami ryb oraz stworzeń morskich. Dobrze jest zwiedzić Trzęsacz i podziwiać fragment kościoła na klifie, który kilkaset lat temu stał w centrum wioski kilka kilometrów od morza.
Czy na terenie Niechorza będziemy mogli znaleźć plaże strzeżone?
Tak. Niechorze, zupełnie jak większość miejscowości leżących nad Bałtykiem, proponuje dostęp gościom do plaż pilnowanych przez ratowników, mających odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie. Czuwają oni nad bezpieczeństwem ludzi odpoczywających w morzu oraz na plaży i dbają o stosowne oznaczenia informujące o zamknięciu oraz otwarciu plaży.
Czy plaża w Niechorzu jest godna polecenia?
Oczywiście, że tak. Niechorze zapewnia swoim turystom czystą i rozległą przestrzeń plażową, więc nawet w godzinach szczytu, każdy będzie mógł znaleźć miejsce do plażowania przy morzu. Na plaży można się bez problemu opalać oraz zażywać kąpieli w Morzu Bałtyckim. Dostępne są również liczne atrakcje dodatkowe dla miłośników plażowej i wodnej zabawy.
© Pokoje gościnne „u Kazi”
Regulamin